Akademia Hager dla Szkół Technicznych – część 2.

AdministratorAktualności

Dnia 7 i 8 maja 2019 r. grupa 19 nauczycieli przedmiotów elektrycznych i elektronicznych naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniach organizowanych w ramach realizacji programu „Akademia Hager dla Szkół Technicznych”. Cykl szkoleń rozpoczął na dobre współpracę Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku z firmą Hager. Podczas szkoleń słuchacze zapoznani się z bardzo szeroką ofertą firmy, a także poznali wzajemne powiązania i oddziaływanie poszczególnych urządzeń w ramach nowoczesnej instalacji elektrycznej. Zaprezentowano w sposób czytelny systemy pełnej selektywności i koordynacji urządzeń w ujęciu praktycznym. Omówione zostały również nowe urządzenia zabezpieczające, m.in. coraz popularniejsze, a wręcz wymagane w innych krajach Unii Europejskiej, detektory iskrzeń. Zagadnienia podjęte podczas szkolenia podzielone zostały na 4 następujące bloki:

  • SERWER COVIVA

KNX quicklink to bezprzewodowa alternatywa dla systemu inteligentnej technologii budynku. Jest to nnowacyjny system sterowania bezprzewodowego, wykorzystujący komunikację radiową w standardzie KNX RF, bez konieczności kompleksowego prowadzenia przewodów. Posiada niezwykle prosty sposób programowania.

Cechy:
– instalacja w miejscach, w których nie ma możliwości prowadzenia instalacji kablowej (np. ściany ze szkła),
– możliwość uzupełnienia tradycyjnej instalacji o dodatkową funkcjonalność z wykorzystaniem systemu radiowego sterowania bez dużych nakładów kosztowych,
– możliwość sterowania odbiornikami elektrycznymi za pomocą pilotów,
– możliwość tworzenia scen świetlnych oraz funkcji sterowania grupowego i centralnego.

  • ONE

Hagercad.one to nowy program firmy Hager do projektowania rozdzielnic niskiego napięcia. To inteligentne narzędzie, które ułatwi codzienną pracę.

Jako następca sprawdzonej aplikacji Elcom hagercad.one jest prawdziwym skokiem w przyszłość: siedem w pełni rozwiniętych modułów, które pomogą w codziennych zadaniach z zakresu planowania i dokumentacji.

  • ZABEZPIECZENIA

Rozdzielnice niskiego napięcia do 125A. Modułowa aparatura zabezpieczająca.

  • AGARDIO

Agardio to zintegrowany system, rozumiany jako połączenie aparatury zabezpieczającej, elementów poprawiających jakość parametrów energii elektrycznej oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Wspólnym mianownikiem systemu jest komunikacja ModbusRTU pomiędzy elementami systemu a jego sercem – serwerem agardio.manager.

Opiekun projektu: Marek Szyfman