Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam” w ZSE

AdministratorAktualności

W dniu 7.06.2019 r. w holu 3. piętra zorganizowano lekcję w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorami akcji były: p. Anna Rutkowska, p. Irena Mojsewicz, p. Alina Grycuk-Gruszewska oraz p. Dorota Gierałtowska. Działaniem poprzedzającym akcję było wykonanie przez uczniów na ścianie korytarza muralu z napisem „Jak nie czytam, jak czytam”. Do udziału zaproszono wszystkich chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców, prosząc by przynieśli swoje ulubione książki. Do wspólnego czytania zgłosiło się 120 uczestników.

Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu przez organizatorów celu spotkania przystąpiono do wspólnego czytania. Niektórzy czytelnicy wyrazili chęć przeczytania na głos fragmentów swoich książek i podzielenia się wrażeniami z lektury. Następnie nauczyciel-bibliotekarz zaprezentował najpopularniejszych polskich i zagranicznych pisarzy, opowiedział o związanych z nimi ciekawostkach i zaprezentował tytuły dostępne w szkolnej bibliotece. Kolejnym punktem był quiz na temat najpoczytniejszych współczesnych pisarzy i ich utworów. Uczestnicy akcji otrzymali zakładki do książek i częstowali się cukierkami, a na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy muralu.