Doktor Żywago

AdminAktualności

W niedzielę wieczorem 4 listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku w towarzystwie nauczycieli obejrzeli w Operze i Filharmonii Podlaskiej musical pt. ,,Doktor Żywago”. W głównej roli Jurija Żywago wystąpił Rafał Drozd. W postać Lary Guichard wcieliła się Paulina Janczak. W kluczowej kreacji Wiktora Komarowskiego zachwycał nas swoim pięknym głosem- Damian Aleksander. Ostatni w tym roku pokaz musicalu był wyjątkowy, ponieważ uczestniczyła w nim Lucy Simon- autorka muzyki.

Młodzież była zachwycona musicalem, którego polską premierę przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska. Jest on adaptacją zakazanej przez wiele lat w sowieckiej Rosji powieści Borysa Pasternaka. Historia miłości wzruszyła młodych widzów i zaczarowała swoją wyjątkowością.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tego typu niezwykłych wydarzeniach kulturalnych, które rozwijają naszą wrażliwość na piękno literatury i muzyki. Niebawem rozpoczną się zapisy na musical pt. ,,Upiór w operze”, którego premiera odbędzie się w kwietniu 2019 roku.