Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

AdministratorAktualności

„Internet jest jak przypływ. Zaleje przemysł komputerowy i wiele innych, zatapiając tych, którzy nie nauczą się w nim pływać.” Bill Gates

 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie objął partonatem honorowym Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

ZSE już po raz szósty będzie lokalnym organizatorem DBI. Poprzez różnego rodzaju działania będziemy chcieli zwrócić uwagę na niepokojące zjawiska towarzyszące byciu online. Cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia to tylko kilka zagrożeń czyhających na nas w sieci. Dlatego na każdym kroku powinniśmy pamiętać, że pojęcie takie jak ‚szacunek’ powinien być obecny również w sieci.

Zapraszamy młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w akcji i zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronach internetowych: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html oraz http://akademia.nask.pl/. Można tam znaleźć kursy e-learningowe, porady, quizy oraz artykuły o bezpiecznym surfowaniu w sieci.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszam do kontaktu przez dziennik Librus lub platformę Teams.

Dorota Niedźwiedź