„IT in ENGLISH” 2019

RedaktorAktualności

Dnia 29 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego dla techników – „IT in ENGLISH – Technologia informacyjna w języku angielskim” organizowanego pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej.

W konkursie wzięło udział 97 uczestników z 12 techników z województwa podlaskiego:  ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach, ZS nr 2 im. 9. Pułku Strzelców w Grajewie, ZS nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim, Technikum Nr 1 w ZS Nr 1 w Zambrowie, ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, ZS Ogólnokształcących i Mechanicznych Nr 5 w Łomży, ZS Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, ZS Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku, ZS Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku, ZS Rolniczych CKP w Białymstoku oraz ZSE w Białymstoku.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu języka angielskiego w branży informatycznej, rozwiązując zadania testowe i otwarte na stanowiskach komputerowych.

W międzyczasie nauczyciele angliści odbyli szkolenie w zakresie metodyki nauczania pt. „Myślenie krytyczne na lekcjach języka angielskiego”, przeprowadzone przez panią Katarzynę Walendziuk.

Po części konkursowej uczestnicy wysłuchali prelekcji prof. Sławomira Zielińskiego z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Czy matematykę da się usłyszeć?” oraz zapoznali się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.

Bezpośrednio po tej części wydarzenia zostały ogłoszone wyniki konkursu i miało miejsce uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów. Nagrody zostały sfinansowane przez Radę Rodziców przy ZSE, a ponadto każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał upominki przekazane dzięki uprzejmości władz Politechniki Białostockiej oraz vouchery od następujących sponsorów: Park Linowy Doktorce, Papugarnia, CrazyCart, Jumper Park, SadKarting.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Dominik Kruchelski (ZSE)

II miejsce – Dawid Pietrzak (ZSE)

III miejsce – Tomasz Filipowicz (ZS Rolniczych CKP w Białymstoku)

I wyróżnienie – Daniel Wygoński (ZS Nr 6 w Suwałkach)

II wyróżnienie – Konrad Daniło (ZSE)

III wyróżnienie – Filip Malinowski (ZSE)

Gratulujemy zwycięzcom!