Międzypokoleniowa wymiana dźwięków

RedaktorAktualności

11.09.2019 roku członkowie Młodzieżowej Rady Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i jednocześnie uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku wraz ze swoim opiekunem p. Anną Rutkowską uczestniczyli w spotkaniu pt. „Międzypokoleniowa wymiana dźwięków”. Odbyło się ono w dziale Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej. Zgromadziło uczestników w różnym wieku, poszerzając ich horyzonty. Zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi melomani przedstawili swoje pierwsze fascynacje muzyczne, późniejsze metamorfozy i obecne preferencje muzyczne.

Przy dźwiękach piosenek zespołu The Beatles czy Dire Straits można było odbyć muzyczną podróż w czasie – od XX w. aż po XXI w. Poruszono m.in. takie tematy jak: niebezpieczeństwo uszkodzenia płyty poprzez odtwarzanie jej w odtwarzaczu samochodowym, jakość dźwięku w różnych formatach, sposoby zdobywania informacji o nowinkach muzycznych w czasach PRL-u, odnajdywanie się we współczesnym bogactwie gatunków muzycznych.

Własną drogę muzyczną przedstawiły także uczennice ZSE, reprezentantki młodego pokolenia – Marzena oraz Julia z kl. IV. W niezwykle ciekawy sposób zaprezentowały swoje zaskakujące ścieżki odkrywania muzyki, od pierwszych lat dzieciństwa do momentu, w którym są obecnie.

Poniżej znajduje się fotorelacja ze spotkania.

Barbara Bujwicka, kl. II fT