Muzycznie z naszą orkiestrą w centrum Białegostoku

RedaktorAktualności

26 września odbył się ostatni z trzech zaplanowanych występów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Odbył się on w ramach zadania publicznego pt. „Koncerty plenerowe dla mieszkańców Białegostoku”, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół „ELEKTRYKA” we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Projekt był dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Podlaskiego Pana dr. Waldemara Wilczewskiego, który udostępnił plac przed Muzeum mogliśmy zagrać dla setek mieszkańców Białegostoku, przechadzających się po Rynku Kościuszki w niedzielne popołudnie. To nieprzypadkowe miejsce umożliwiło obcowanie z muzyką także osobom niepełnosprawnym.

Orkiestranci pod batutą Pana Leszka Szymczukiewicza stale rozwijają swój warsztat i podejmują starania, aby na każdym koncercie zagrany został nowy utwór. Tym razem włączyli do repertuaru m.in. Dancin Megahits w arr. Takashi Toshide’a – wspomnienie tanecznych rytmów z ubiegłego stulecia wraz z najbardziej znanym fragmentem – słynną Samba de Janeiro, czy  Złote przeboje Krzysztofa Krawczyka w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego.

Bardzo dziękujemy Dyrygentowi Panu Leszkowi Szymczukiewiczowi, orkiestrantom,  Panu Łukaszowi Zdankowskiemu oraz Dawidowi Sidorowiczowi z klasy IV fT  za nagłaśnianie koncertu, Markowi Grzędzie z klasy IV cT za dokumentację fotograficzna, uczennicom Justynie Kraśnickiej i Wiktorii Brzostowskiej z klasy II iT za aktywne włączenie się w obsługę koncertu, Panu Adrianowi Roszkowskiemu za wspaniałe poprowadzenie koncertu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację koncertu.