Nadmorska Turiada

RedaktorAktualności

W dniach 5-8.10.2021 r. uczniowie klas III ABT, III ET, III CT oraz III GPT wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Trójmiasta. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Gdańska, który przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy port nad rzeką Motławą, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o znanych postaciach oraz miejscach związanych z historią Gdańska. Urzekła nas piękna uliczka Mariacka oraz inne malownicze widoki nadmorskiego miasta.

Kolejne dni spędziliśmy równie aktywnie. Obowiązkowym punktem programu był Sopot oraz spacer po największym w Europie drewnianym molo. Interesujące miejsca zwiedzane we Władysławowie to Aleja Gwiazd Sportu oraz Korona Himalajów – pomnik upamiętniający wszystkich zdobywców himalajskich ośmiotysięczników.

Na Półwyspie Helskim, podróżując szlakiem dla pieszych, oglądaliśmy bunkry i fortyfikacje, a następnie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o mieszkańcach helskiego fokarium. W Jastrzębiej Górze zdobywaliśmy zbocza Lisiego Jaru – wąwozu, który stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz podziwialiśmy widoki z klifu, na którym znajduje się Gwiazda Północy – obelisk umieszczony w najbardziej wysuniętym na północ  miejscu w Polsce.

Podczas całej wyprawy towarzyszył nam pilot, który sprawnie nadzorował wszystkie punkty programu. Ostatniego wieczoru  rozpalone ognisko było kolejną okazją do wspólnego spędzenia czasu. Beztroskie chwile szybko dobiegły końca. Wybrzeże pożegnało nas słońcem, które towarzyszyło nam podczas całej drogi powrotnej.

To jednak nie był koniec atrakcji – zwiedzanie zamku w Malborku było wspaniałym dopełnieniem naszej wyprawy. Zdobytą wiedzę oraz miłe wspomnienia na długo zachowamy w pamięci.

Opiekunowie wycieczki: p. Anna Arcimowicz, p. Renata Ostapczuk, p. Anna Skorupska.