Orszak Trzech Króli

RedaktorAktualności

Orszak Trzech Króli

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w Białostocki Spacer Orszakowy pod hasłem: „Dzień dziś wesoły” w dniu 6 stycznia 2022 roku. W ten sposób chcemy uczcić obchody Święta Objawienia Pańskiego. Organizatorami wydarzenia są Metropolita Białostocki Arcybiskup Józef Guzdek oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Jest to inicjatywa lokalna, należąca do cyklicznych imprez kulturalnych miasta.

Co roku ulicami Białegostoku przechodził barwny pochód. W tym roku ze względu na trwającą pandemię orszak odbędzie się w formie spaceru indywidualnego, grupowego, rodzinnego po wyznaczonej trasie (od dziedzińca Pałacu Branickich do Archikatedry). Podczas przemarszu białostoczanie będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.bialystok.pl.

Trzech Króli plakat A3