Piękny koncert naszej orkiestry

RedaktorAktualności

Za nami wyjątkowy występ naszej szkolnej orkiestry, tym razem w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku. Już po raz drugi młodzi muzycy z Elektryka promowali szkołę, swoje umiejętności i dobrą muzykę w tym miejscu. Zaprezentowali znane wszystkim utwory filmowe i musicalowe.

Koncert odbył się 1 czerwca 2019 r. w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół „Elektryka” pt. „Muzyka łączy białostoczan”, dofinansowanego ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. Zgromadził mieszkańców miasta w różnym wieku – od najmłodszych po starszych. Do amfiteatru przybyli między innymi pracownicy naszej szkoły, uczniowie i absolwenci. Gości serdecznie witał pracownik Opery oraz dwie uczennice: Kornelia Konopka z kl. II iT i Anna Waśko z kl. I iT, które rozdawały słodkie upominki.

Muzyka wykonana na żywo przez naszych orkiestrantów pod batutą Stanisława Kucińskiego wywołała w uczestnikach sporą dawkę pozytywnych emocji i dostarczyła mnóstwo wrażeń artystycznych. Dobremu odbiorowi koncertu służyła piękna słoneczna pogoda.

Orkiestrę do występu przygotowali dyrygent Stanisław Kuciński oraz instruktor Leszek Szymczukiewicz. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania do koncertu: Michałowi Żelezniakowiczowi, Grzegorzowi Wróblewskiemu, Adamowi Mosiejowi, Borysowi Żeszce, Andrzejowi Miecznikowi, a także uczniom-wolontariuszom: Dawidowi Raczce – autorowi projektu plakatu promującego koncert, Ani, Kornelii i Markowi Grzędzie – fotografowi.

Koordynator projektu: Anna Rutkowska