Pielgrzymka do Sokółki i Różanegostoku

RedaktorAktualności

W miniony poniedziałek (19.11.2018 r.) uczniowie z kilku klas z naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce do Sokółki i Różanegostoku. W Kolegiacie pw. Św. Antoniego Padewskiego wysłuchaliśmy prelekcji na temat Cudu Eucharystycznego, podziwialiśmy zabytkowe ołtarze św. Anny oraz św. Michała Archanioła. Mieliśmy możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego z  bardzo bliskiej odległości. Zapoznaliśmy się z unikatowym obrazem „Jezu, ufam Tobie!” autorstwa pana Kazimirowskiego, namalowanym na polecenie bł. ks. Michała Sopoćki.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapaliliśmy znicz przy pobliskim pomniku Armii Krajowej oraz zesłańców syberyjskich. Mieliśmy również okazję gościć w Komendzie Hufca ZHP Sokółka, gdzie wysłuchaliśmy historii o ukrywanym w czasie komunizmu przedwojennym sztandarze.

Do Różanegostoku dotarliśmy przygotowani do mszy świętej. Odprawił ją i kazanie wygłosił ks. Stanisław Bolesta. Nasi uczniowie angażowali się w śpiew i służbę ołtarza. Proboszcz bazyliki zaprosił nas do krypt, gdzie wygłosił konferencję na temat obrazu Matki Bożej Różanostockiej. W powrotnej drodze uraczyliśmy się obiadem w restauracji Serce, po czym, najedzeni duchowo i cieleśnie, wróciliśmy do Białegostoku.
Bogumił Dziedziul

Źródła zdjęć:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_%C5%9Bw._Antoniego_w_Sok%C3%B3%C5%82ce#/media/File:St_Antoni_Church_in_Sok%C3%B3%C5%82ka-9.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_Ofiarowania_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_R%C3%B3%C5%BCanymstoku#/media/File:Rozanystok_sanktuarium_side.jpg