Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

RedaktorAktualności

Miniony piątek (1 października) upłynął naszym maturzystom pod znakiem pielgrzymiego trudu. O godzinie 6.00 spotkaliśmy się przy szkole, aby w strugach deszczu wyruszyć do jasnogórskiej Pani. Ziemia Mazowsza powitała nas promieniami słońca i ta złota jesień trwała aż po Małopolskę. Dotarliśmy na miejsce już na Anioł Pański, to jest w samo południe. Głodni nie tylko przygód udaliśmy się na obiad. Po pokrzepieniu ciała przyszedł czas na zaopatrzenie duchowe.

Nasz dzień skupienia rozpoczął się Koronką w godzinę miłosierdzia Bożego. Atmosfera zadumy sprzyjała wysłuchaniu konferencji w jasnogórskiej bazylice. Kolejnym punktem programu była Msza Święta – źródło i szczyt naszego chrześcijańskiego życia. Uczniowie-pielgrzymi skorzystali z sakramentu pokuty, aby spotkać się z Jezusem eucharystycznym.

W kaplicy Matki Bożej wzięliśmy do ręki różańce, polecając w modlitwie intencje, z jakimi przyjechaliśmy. Przedstawialiśmy prośby swoje, naszych bliskich, a także te, o które prosili nas uczniowie i nauczyciele Elektryka.

Wydarzeniem zapadającym w pamięć była droga krzyżowa. Nasi uczniowie z Wieczernika klasztornego otrzymali do niesienia krzyż poświęcony przez papieża Jana Pawła II w 1991 roku na Światowe Dni Młodzieży. Był to dla nas gest szczególny i wyjątkowy krzyż tym bardziej, że papież odwiedzał w tym roku również Białystok. Chłopcy z Elektryka, charakteryzujący się nie tylko tęgim umysłem, ale i tężyzną fizyczną sprawnie i godnie nieśli krzyż na wałach jasnogórskich, oświetlając go zakupionym uprzednio reflektorem.

Ostatnim punktem naszego programu był Apel Jasnogórski w kaplicy przed Cudownym Obrazem. Wraz z tłumem wiernych gromkim chórem zaśpiewaliśmy: „Maryjo, Królowo Polski. Maryjo, Królowo Polski. Jestem przy Tobie, pamiętam. Jestem przy Tobie, pamiętam. Czuwam!”. Słowa tej pieśni zapewne długo pozostaną z nami, budując głębokie przekonanie również o tym, że nasza Maryja – Królowa Polski, Matka Kościoła – jest z nami i wspomaga nas.

Powróciliśmy szczęśliwie na plac szkolny wraz z pianiem koguta, słyszalnym z pobliskich domków, tuż przed pojawieniem się jutrzenki.

Fotorelację z pielgrzymki przygotował Marek Grzęda z kl. 4 cT. Zachęcamy do jej obejrzenia.