Podróżuj z książką!

RedaktorAktualności

W listopadzie w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku opracowana została i przeprowadzona akcja promująca czytelnictwo ,,Podróżuj z książką!”. Jej koncepcję stworzyła pani  Dorota Gierałtowska z zespołem uczniów, w skład którego wchodzili: Jakub Łowczecki (IV I), Jakub Horosz (IV I), Karolina Margielewicz (III G), Dawid Szymański (IV J), Michał Werbel (IV J).

Kiedy czytamy, przenosimy się do świata wyobraźni. Możemy podróżować w czasie i przestrzeni. Możemy przeżywać przygody niedostępne w realnym życiu. Czytanie to także podróż w głąb siebie, poznanie własnej osobowości, marzeń i lęków. W związku z taką koncepcją czytania zaplanowane zostały i przeprowadzone następujące działania:

  • ,,Zrób zdjęcie z ulubioną książką!” – konto na Instagramie i na Facebooku,
  • Walizka moich książek – ankieta forms na platformie Microsfot Teams,
  • recenzje – wideo i audio,
  • audiobooki lektur.

Wspaniały plakat opracowała Karolina Margielewicz. Ta grafika została wykorzystana na koszulce, której projekt stworzył Jakub Horosz. Scenariusz filmu pt. ,,Dzienniki z czasów Covid-19 czyli Podróżuj z książką!” napisała Dorota Gierałtowska. Jego nagraniem zajął się Jakub Łowczecki, zaś montażem Jakub Horosz. Wspaniałe efekty tej współpracy wysłane zostały na konkurs organizowany przez Fundację Nowoczesna Polska.