SkillsPoland

AdministratorAktualności

Miło nam poinformować, iż uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego klasy IV JT Tomasz Safonow zakwalifikował się do finału eliminacji krajowych konkursu SkillsPoland 2021 w konkurencji Instalacje elektryczne. Finał odbędzie się w dniach 25-26.11.2021 r. w  Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

SkillsPoland to niezwykłe wydarzenie, którego w naszym kraju jeszcze nie było. SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń. To przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który odbędzie się  aż w 9 konkurencjach (florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych, stolarstwo). Podczas konkursu wystąpi 100 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) i oceniać ich będzie 30 sędziów z Polski i zagranicy. W ciągu 2 dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale w Chinach (WorldSkills Shanghai 2022).

SkillsPoland to również:

  • panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu;
  • warsztaty tematyczne dla nauczycieli;
  • strefy „try a skill” dla odwiedzających;
  • strefy partnerskie;
  • targi  szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.

WorldSkills skupia  85 państw. To największe na świecie zawody umiejętności branżowych. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Głównymi celami, przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills, są: podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Opiekun:
mgr inż. Marek Szyfman