Spotkanie poetyckie w ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta

AdminAktualności

We wtorek 27 listopada w  Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbyło się czytanie utworów Zbigniewa Herberta. Młodzież pod kierunkiem pani Doroty Gierałtowskiej przygotowała spotkanie poetyckie, podczas którego można było zastanowić się nad sensem swojego życia i treścią słów poety. Zbigniew Herbert zawsze odważnie wyznawał swoje zasady: w sztuce – bronił kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła, w życiu – kodeksów etycznych, jasno odróżniał pojęcia dobra i zła. Z tego względu uczniowie poszukiwali w jego twórczości odpowiedzi na nurtujące ich pytania egzystencjalne.

Młodzież zapoznała zebranych z biografią Zbigniewa Herberta jako jednego  z najważniejszych polskich autorów XX w., eseistą, dramatopisarzem i autorem słuchowisk. Następnie czytała wzruszające i wymagające zastanowienia wiersze z cyklu ,,Pan Cogito”. Do wspólnego czytania zaproszeni zostali także chętni uczniowie i nauczyciele. Pan Bogumił Dziedziul przeczytał interesujący wiersz pt. ,,Przesłuchanie anioła”. Scenografię stanowiły plakaty przygotowane przez naszych uczniów. Każdy uczestnik spotkania otrzymał też piękne zakładki do książek zaprojektowane przez Adriannę Miszkiel oraz Michała Gościckiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które występowały oraz pomogły w organizacji tej uroczystości.