Spotkanie z medalistą olimpijskim Andrzejem Supronem

RedaktorAktualności

Dnia 12.11.2020 r. na platformie Teams w ramach wychowania fizycznego odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku z medalistą olimpijskim zapasów Andrzejem Supronem. W spotkaniu online uczestniczyło 50 uczniów (klasy: 1J, 2AB, 4K), którzy zapoznali się z życiorysem mistrza, a także mogli zadawać pytania.

Andrzej Supron – legenda polskich zapasów, określany jako profesor tej dyscypliny, ma na swoim koncie: medal olimpijski, 13 medali Mistrzostw Polski, złoty medal Mistrzostw Świata i 2 złote medale Mistrzostw Europy. Jest to bardzo barwna postać, poza karierą zawodniczą był współorganizatorem wrestlingu w Polsce i Związku Radzieckim, komentatorem MMA, trenerem, sędzią, aktorem filmowym i serialowym, prowadził różne programy tv, wygrał 3. odcinek Celebrity Splash.

Spotkanie miało na celu pokazanie uczniom wzoru do naśladowania i skutecznego dążenia do wyznaczonych ideałów oraz w jaki sposób należy dbać o zdrowie, kondycję i pozytywną energię.

Lekcję WF-u zorganizowali: Anna Wolańska i Robert Wajszczuk.

Zdjęcie główne pochodzi ze strony: https://valetudo.bialystok.pl/wspieramy-zapasy/ (na zdjęciu od lewej: Robert Wajszczuk – nasz nauczyciel WF-u, Paweł Zalewski – trener i zdobywca pasów MMA, Andrzej Supron i Piotr Kalenik – absolwent naszej szkoły, obecny zawodnik i zdobywca pasów MMA), kolejne ze strony: http://www.sporty-walki.org/content/2017/06/27/104045/index.jsp a dwa ostatnie ze strony: https://www.przegladsportowy.pl/ps-historia/andrzej-supron-wspomina-swoja-kariere-zapasnicza/bqk31rk.