Torba Samarytanka

RedaktorAktualności

Ty też możesz być „Miłosiernym Samarytaninem”.

Włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, przypadającego 21 listopada. W nowej akcji charytatywnej „Torba Samarytanka” zachęcamy do udzielenia pomocy żywnościowej osobom ubogim, starszym i samotnym – podopiecznym Centrum Pomocy Samarytanin. To właśnie tutaj Caritas wydaje w skali roku 7000 paczek osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie godnego życia. W Centrum Pomocy Caritas mogą bezpłatnie otrzymać ubrania, kosmetyki, chemię gospodarczą, a przede wszystkim paczki żywnościowe.

Trzy raz w roku (w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz jesienią) nasi pracownicy i wolontariusze zbierają żywność w sklepach spożywczych na terenie Białegostoku i w okolicy miasta. Dzięki tym zbiórkom przygotowujemy paczki świąteczne. W związku z sytuacją epidemii zbiórki w sklepach się nie odbędą. Aby zapewnić wszystkim niezbędną pomoc, musimy pozyskać dodatkową żywność w ciągu roku.

Dlatego już od 12 października gospodarze klas mogą pobrać Torbę Samarytankę z sali P17 i wraz z kolegami i koleżankami włączyć się aktywnie w obchody Dnia Dobroczynności. Zadaniem klasy będzie wypełnić ją artykułami o długim terminie przydatności. Szkolne Koło Caritas dostarczy dary do białostockiego Centrum Pomocy Samarytanin.

Zachęcam i zapraszam do udziału w akcji.

Bogumił Dziedziul – opiekun SKC