Uczniowie klasy III kT zwiedzili Kampus Uniwersytecki

RKAktualności

Dnia 4 lutego 2020 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy III kT wraz z wychowawczynią, p. Katarzyną Wieliczko, do Uniwersyteckiego Centrum Obliczeniowego Uniwersytetu w Białymstoku (UCO UwB).
W ramach wycieczki uczniowie uczestniczyli w:
1. Konferencji pt. „Chmury dla nauki i biznesu”, organizowanej przez UCO.
2. Zwiedzili serwerownię Uniwersyteckiego Centrum Obliczeniowego UwB.
3. Zwiedzili Kampus UwB  oraz Wydział Matematyki, Instytut Informatyki, Wydział Fizyki, Wydział Biologii, Wydział Chemii oraz Bibliotekę Instytutu Informatyki.
4. Zwiedzali Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy UwB. 

Konferencja „Chmury dla nauki i biznesu”, organizowana przez Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe, miała na celu przedstawienie możliwości i wyzwań związanych z chmurami obliczeniowymi dla biznesu, nauki, edukacji. Prelegenci wywodzą się ze środowiska naukowego (Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz biznesowego (polski oddział firmy Google, 7bulls.com, AI Investments, Transition Technologies PSC, Elastic Cloud Solution). 

Mirosław Najbuk