Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świeca Caritas budzi wrażliwość

RedaktorAktualności

W naszej szkole włączamy się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Oznacza ona nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od początku świeca nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują.

Uczniów i nauczycieli zachęcamy do nabycia świecy Caritas.

Bogumił Dziedziul – Opiekun Szkolnego Koła Caritas