Wycieczka zawodoznawcza do firmy Platige Image S.A. z siedzibą w Warszawie

RedaktorAktualności

Działanie to zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół „ELEKTRYKA” wraz z Zespołem Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Wyjazd do firmy jest jednym z zadań w realizowanym od 31 grudnia 2020 roku zadaniu publicznym „Aktywna edukacja zawodowa w Elektryku”, dofinansowanym z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

28 września uczniowie z dwóch klas, uczący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, mieli okazję wyjechać do Warszawy, aby poznać od wewnątrz firmę specjalizującą się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Z Platige Image stale współpracuje ponad 200 artystów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików i producentów. Firma współpracuje z największymi markami świata, najlepszymi wydawcami gier wideo i jednymi z najznamienitszych reżyserów filmowych, a ich produkcje i projekty wielokrotnie gościły na najważniejszych festiwalach na całym świecie, zdobywając najwyższe laury takie jak: BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa, nagroda Goya czy SIGGRAPH Awards.

Młodzież bardzo aktywnie spędziła czas w Warszawie. Zwiedziła z przewodnikiem Muzeum Plakatu w Wilanowie – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Kulturalno-Artystyczne Koneser, w którym obejrzała galerie sztuki, a także Instytut Fotografii „Fort”. Podróż była dla nich niesamowitą inspirację na przyszłość, zachętą do poszerzania swoich horyzontów i doskonalenia umiejętności zawodowych.

Informacje o firmie Platige Image pochodzą ze strony: https://www.platige.com/pl/studio/.