Występ szkolnej orkiestry w Operze i Filharmonii Podlaskiej

RedaktorAktualności

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku 5 maja 2019 r. uświetniła 200. rocznicę urodzin znanego polskiego kompozytora i dyrygenta Stanisława Moniuszki. W sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki 5 maja br. podczas uroczystości „Moniuszko w ogrodach” – koncerty plenerowe pięknie wykonała fragmenty najpopularniejszej opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”: suitę i dwie  pieśni – „Dwie zorze” i „Pieśń wieczorną”, stając się w ten sposób orkiestrą symfoniczną! Za niezapomniany występ otrzymała oczywiście gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Serdecznie gratulujemy młodym muzykom, dyrygentowi Stanisławowi Krucińskiemu i instruktorowi Leszkowi Szymczukiewiczowi, życząc dalszych sukcesów!