XI rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki

RedaktorAktualności

W poniedziałek 30 września 2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu poświęconym XI rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Tematem tegorocznej uroczystości było hasło: „Miłosierdzie Boże w moim życiu”. Wspomniane zagadnienie w swojej prelekcji realizował Bartek Krakowiak, autor książki pt. „Z buta do Maryi”. Poruszające świadectwo Bartka o trudnym dorastaniu na warszawskim Mokotowie i doświadczenie nawrócenia podczas pieszej pielgrzymki do Medjugorie zrobiły na nas wielkie wrażenie.

Spotkanie w auli uświetniła pieśnią uwielbienia schola szkolna pod kierunkiem pani Doroty Jurguć. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. kanonik Andrzej Kozakiewicz, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Ten sposób wspomnienia bł. Ks. Michała, wielkiego propagatora Miłosierdzia Bożego stanowił skuteczną zachętę uczestników do osobistych poszukiwań pochylającego się nad nami Pana Boga.

Bogumił Dziedziul