XIII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku

RedaktorAktualności

W dniu 25 kwietnia 2019 r. na boisku sportowym Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbył się XIII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Honorowy patronat nad turniejem objął Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski oraz Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski.

W turnieju uczestniczyły drużyny białostockich szkół ponadgimnazjalnych, zaproszone przez organizatorów, rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”.

Wyniki poszczególnych meczy:

V Liceum Ogólnokształcące – ZS Elektrycznych 1:1

ZS Budowlano-Geodezyjnych – ZS Technicznych 3:0

V Liceum Ogólnokształcące – ZS Technicznych 0:4

ZS Budowlano-Geodezyjnych – ZS Elektrycznych 3:1

V Liceum Ogólnokształcące – ZS Budowlano-Geodezyjnych 2:1

ZS Technicznych – ZS Elektrycznych 0:6

Klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE – Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Bryły w Białymstoku, którego trenerem jest Piotr Grzybko. Zwycięski zespół otrzymał puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz nagrody rzeczowe.

II MIEJSCE – Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, trener: Marcin Kasiuk. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar ufundowany przez TOP Auto AREFIEW Krupniki, oraz nagrody rzeczowe.

III MIEJSCE – V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, trener: Karolina Grzybko. Drużyna otrzymała puchar ufundowany przez TOP Auto AREFIEW Krupniki oraz nagrody rzeczowe.

IV MIEJSCE – Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku, trenerem zespołu jest Stanisław Baranowski. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar ufundowany przez TOP Auto AREFIEW.

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Kamil Sakowicz (V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego
w Białymstoku).

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Damian Makowski (Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku).

KRÓL STRZELCÓW: Paweł Doroszczyk (Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku), zdobywca 4 bramek w turnieju.

Sędzią turnieju był Jakub Janucik.

Zawodnicy i trenerzy otrzymali nagrody rzeczowe, w tym koszulki, kubki termiczne, ufundowane przez sponsorów turnieju: Urząd Miasta Białegostoku, TOP Auto AREFIEW Krupniki, Credit Agricole, Salon Piłkarski SOCCER , Auto Idea Sp. z oo. Mercedes – Benz Białystok.

Odpowiedzialni za turniej byli nauczyciele wychowania fizycznego: Emilia Łapińska, Tomasz Łaciński, Janusz Szeszko i Marcin Kasiuk.