XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

RKAktualności

W dniach 5-6 września 2019 roku w naszym mieście odbywały się uroczystości poświęcone pamięci polskiego Sybiru. Przedstawiciele Zespołu Szkół Elektrycznych również włączyli się w obchody tego wydarzenia.

W piątek, tj. 6 września, uczniowie klasy II CT wraz z wychowawcą wzięli udział w XIX Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, władzami miasta,  Sybirakami, kombatantami, harcerzami oraz mieszkańcami miasta przeszli ulicami Białegostoku, oddając w ten sposób hołd tysiącom Polaków zesłanych na Sybir.

Udział w mszy świętej celebrowanej przez ks. arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, uroczystościach przy Grobie Nieznanego Sybiraka (wzruszający apel pamięci, salwa honorowa) były podniosłym zakończeniem wydarzeń jedynych w swoim rodzaju, odbywających  się w naszym kraju od 19 lat.