Akcja „Klikam z głową” w Szkole Podstawowej w Kleosinie

RedaktorAktualności

W dniu 19 lutego 2020 r. pracownicy Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku oraz uczniowie Elektryka przeprowadzili zajęcia w ramach akcji „Klikam z głową” dla uczniów w Szkole Podstawowej w Kleosinie.

W ramach spotkania omówiono niebezpieczeństwa związane z wykonywaniem wyzwań w sieci oraz tego, że podjęcie challengu może nieść ze sobą konsekwencje na całe życie. Dodatkowo poruszono problem hejtu oraz zwrócono uwagę na to, że hejterzy nie są w sieci bezkarni. Nasi uczniowie uczulili dzieci na problem nękania w Internecie oraz tego, jakie podjąć działania, gdy staną się jego ofiarami.

Podczas spotkania pojawiły się również pytania dotyczące Internetu rzeczy oraz wprowadzenia sieci 5G.

Młodszych kolegów i koleżanki edukowali nasi uczniowie: Patryk i Antoni z klasy 2eT.