Cała Polska czyta dzieciom

RedaktorAktualności

W piątek 7 czerwca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku już po raz trzeci wzięli udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli, czyli pani Anny Rutkowskiej, Doroty Gierałtowskiej i Aliny Grycuk-Gruszewskiej,  przygotowała program artystyczny, który zaprezentowała dzieciom z Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Białymstoku. Uczniowie w baśniowym kreacjach zaprezentowali małym słuchaczom różnorodne utwory: piękne bajki oraz humorystyczne wierszyki. Swoje wystąpienie młodzież uatrakcyjniła występem muzycznym – śpiewem hymnu akcji – piosenki pt. ,,Czytanie jest the best”.

Grupę przedszkolaków powitała Julia Kolinko, która zacytowała słowa Maksyma Gorkiego: ,,Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka”. Marzena Laszuk przeczytała bajkę pt. ,,Zaczarowana fasola”. Potem Marcin Gerasimiuk odczytał wiersz pt. ,,Co słonko widziało?”. Historię pt.  ,,Sowa Zosia”  przeczytała Julia Kolinko, zaś ,,Bajkę o żabie, która marzyła o lataniu” przedstawił Dominik Połonowicz. Wzruszającą historię jelonka o imieniu Bambi zaprezentowała Kornelia Konopka. Następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. ,,Tęcza” w wykonaniu Natalii Prusik. ,,Opowieść o skarpetce piątej…” przeczytała  Adrianna Miszkiel. Następnie humorystyczny wiersz ,,O kocie Muzykancie” zaprezentowała Weronika Z. Historię zatytułowaną ,,Bóbr Borys” przedstawił  Adam Jarończyk. Zabawny wierszyk pt.,,Elektryczny elektryk” przeczytała Laura Katalska.

Na koniec do wspólnego śpiewania piosenki pt. ,,Pół kroku stąd”   zaprosiła  Zuzanna Gugała. Dzieci były zachwycone występem naszych uczniów i zapraszały nas  za rok.  Udział w akcji był wspaniałym przeżyciem dla naszych uczniów, gdyż wrócili myślami do beztroskiej krainy dzieciństwa i podzielili się swoimi przeżyciami z młodszymi kolegami i koleżankami.