Digital Youth Forum 2019

AdminAktualności

24 maja uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach Digital Youth Forum 2019. Pierwsze warsztaty odbyły się w przestrzeni Google for Startups Campus w Warszawie i dotyczyły Design Thinking. Design Thinking to stworzona przez pracowników Google metoda rozwiązywania problemów, często stosowana przy tworzeniu innowacyjnych projektów. Metoda ta opiera się na pięciu krokach: pierwszy to empatyzowanie, czyli wcielenie się lub wysłuchanie użytkownika, kolejny krok to definiowanie problemu, następnie generowanie pomysłów i wybór jednego z nich. Przedostatnim etapem jest tworzenie prototypu naszego rozwiązania, a na koniec przetestowanie własnego rozwiązania i wyciągnięcie wniosków.

Uczniowie podczas warsztatów pracowali w kilkuosobowych zespołach, w których rozwiązywali zdiagnozowane wcześniej problemy. Podczas pracy powstały bardzo ciekawe i zaskakujące prototypy, np. hybrydowe okulary VR/AR, wspomagające proces nauczania, czy aplikacja usprawniająca poruszanie się po przestrzeni szkolnej i zmniejszająca kolejki (np. w toaletach).

Drugie warsztaty zorganizowane były w FabLab, gdzie młodzież tworzyła własne projekty. Konstruowała lampki LED, zintegrowane z hubem USB oraz projektowała przedmioty codziennego użytku, które następnie wycinała i grawerowała za pomocą plotera laserowego.