Dzień Astronomii w ZSE

AdministratorAktualności

Dnia 13 marca 2019 r. nauczyciele fizyki po raz kolejny w naszej szkole zorganizowali i przeprowadzili Dzień Astronomii. W ramach tego dnia odbył się  m.in. niezwykle ciekawy wykład dr. hab. Marka Nikołajuka (astrofizyka z UwB) na temat „Czarne dziury w Drodze Mlecznej” oraz finał szkolnego konkursu wiedzy o astronomii. W finale konkursu brali udział uczniowie klas pierwszych technikum (z 5 klas po 2 lub3 uczniów).

Jury konkursu najwyżej oceniło wiedzę i umiejętności uczniów z klasy 1 I TE (1. miejsce) w składzie: J. Kulfan i G. Szubzda. Wobec bardzo wyrównanego poziomu zmagań konkursowych jury przyznało dwa miejsca drugie, nie przyznając miejsca trzeciego w konkursie. Drugie miejsce zajęły klasy 1 AK TE (M. Dąbrowski, M. Sawicki) i 1 G TE (A. Goździk, M. Łozowski, M. Rusel). Wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni e-kartami do wykorzystania w Empiku.