Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

AdministratorAktualności

W dniu 24 marca klasa III GT, grupa I wraz z nauczycielem Dorotą Niedźwiedź uczestniczyła w lekcji online pt. „Jak darmowe narzędzia internetowe mogą ułatwiać nam pracę?” w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023.

Podczas lekcji uczniowie poznali narzędzia do zbierania wiedzy z sieci, planowania i organizacji zadań indywidualnych i grupowych. Prowadzący podpowiedział, w jaki sposób planować pracę, na którą składa się kilka czy kilkanaście mniejszych zadań i wyjaśnił, w jaki sposób z komputera lub smartfona zrobić tzw. drugi mózg. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób aplikacje do organizacji pracy mogą przyspieszać i ułatwiać pracę.

Zajęcia zawierały elementy aktywizacji uczniów z wykorzystaniem aplikacji Menti.

Lekcję przeprowadził Pan Kamil Śliwowski – trener kompetencji cyfrowych.