DZIEŃ MATEMATYKI w ZSE – Co wspólnego ma niedźwiedź z matematyką?

AdminAktualności

To proste – Miś Marian był główną postacią zadań konkursowych podczas zorganizowanego po raz drugi w ZSE Dnia Matematyki. Turniej przygotowany został przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

12 marca 2018 r. dwuosobowe zespoły z jedenastu klas pierwszych naszej szkoły wzięły udział w turnieju pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Wbrew przeciwnościom technicznym i przy aplauzie licznie zgromadzonej widowni zespoły zmierzyły się z żywieniowymi problemami sympatycznego Misia. Najwięcej kontrowersji wzbudziła słodka herbatka borykającego się z nadwagą Mariana. Okazało się, że w kubku bardzo gorącej herbaty można rozpuścić aż 200 łyżeczek cukru!!! (Tylko kto to wypije? – oczywiście oprócz uwielbiającego słodkości niedźwiadka?).

Rozegrano 11 serii turniejowych.

Wygrała drużyna z klasy I J: Patryk Jakimiuk i Mateusz Fiłonowicz, zdobywając 10/11 punktów!

O drugie miejsce walczyły podczas kilku pasjonujących dogrywek drużyny z klas I E oraz I F, które na zakończenie podstawowej sesji miały na swoim koncie po 9 punktów. Wygrała drużyna z klasy I E – Mateusz Dorochowicz i Bartek Mołotowicz przed drużyną w składzie: Tomasz Kulesza i Paweł Rudź, reprezentującą klasę I F.

Aż 5 drużyn uzyskało po 8 pkt.

Do zabawy mogła się również przyłączyć publiczność. Najwięcej poprawnych rozwiązań, a co za tym idzie – wygraną w rozgrywkach publiczności uzyskał Marcin Łukaszuk z klasy III F.

Podczas Dnia Matematyki przeprowadzono również rozgrywki Sudoku, a uczniowie mogli zapoznać się z rozwieszonymi w szkole ciekawostkami z zakresu szeroko pojętej matematyki.

Do zobaczenia za rok!

Komisja Matematyki