Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku

AdminAktualności

Dnia 21 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych już po raz drugi włączyli się w realizację i uczestnictwo w 15 edycji Dnia Przedsiębiorczości. Młodzież miała możliwość porównania swoich wyobrażeń o zawodzie z rzeczywistością. Młody praktykant przez kilka godzin towarzyszył pracownikowi firmy, zapoznając się ze strukturą firmy, możliwościami podjęcia pracy, predyspozycjami przydatnymi w danym zawodzie oraz ogólnym charakterem pracy na różnych stanowiskach. Uczniowie, dzięki takim działaniom mają możliwość uświadomienia sobie w jaki sposób ich  wykształcenie wpłynie na karierą zawodową. Mają też możliwość podjęcia bardziej świadomej decyzji odnośnie przyszłego zawodu, własnych umiejętności, mocnych i słabych stron oraz konieczności weryfikacji pomysłów na życie i pracę z rzeczywistością.

Uczniowie naszej szkoły odbyli praktyki zawodowe w następujących instytucjach:

  1. 1.       Aleksandra Gortat i Emil Paszko kl. Narodowy Bank Polski Oddział w Białymstoku
  2. 2.       Hubert Płonowski i Jan Karpik kl. 2 F oraz Mishkin Illia i Karol Emil Rzemek kl. 2H – Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
  3. 3.       Bartosz Mateusz Perkowski, Michał Łapiński, Jakub Kossakowski, Michał Boboryko kl. 2B –  18. Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku
  4. 4.       Karol Łempicki i Piotr Pozorek kl. 2 DC – Radio Białystok S.A. w Białymstoku
  5. 5.       Michał Beczko, Dawid Kiersnowski, Konrad Łuczaj kl. 2 A – Telewizja Polska S.A. Oddział         w Białymstoku
  6. 6.       Mateusz Pietruczuk, Wojciech Werenc, Adam Paniczko, Michał Suhak kl. 2E – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

W imieniu Dyrekcji szkoły serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom                        i instytucjom za pomoc w  organizacji 15 edycji Dnia Przedsiębiorczości.

 Małgorzata Bogusłowicz

 

Galeria zdjęć na stronach:

http://www.podlaska.policja.gov.pl/

http://18pr.wp.mil.pl/pl/index.html