Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

RedaktorAktualności

W dniu 21 maja 2021 roku w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku obchodzony był Dzień Świadomego Korzystania z Internetu, zorganizowany w ramach projektu „Przystań w sieci”. Tego dnia odbyło się spotkanie online, podczas którego uczniowie i wychowawcy, biorący udział w projekcie, zaprezentowali zdobytą wiedzę pozostałej społeczności szkolnej.

Uczniowie z klas objętych projektem przygotowali również pod kierunkiem nauczycieli materiały dotyczące świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu w postaci prezentacji, plakatów oraz stron internetowych o ww. tematyce.

Projekt „Przystań w sieci” jest projektem edukacyjnym, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W ramach projektu „Przystań w sieci” zostały przeprowadzone kursy e-learningowe dla młodzieży oraz nauczycieli. Tematyka kursów:

1. Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?

2. Cyberzagrożenia.

3. Cyfrowe ślady i reputacja online.

4. Nielegalne i szkodliwe treści w internecie.

5. Prywatność w cyfrowym świecie.

W projekcie wzięło udział 83 uczniów z klas: 1ET, 1GT oraz 1HT wraz z wychowawcami (p. A. Szulc, p. D. Niedźwiedź, p. A. Rusiniak).