Elektromechatron – nowa olimpiada dla elektroników i mechatroników

RedaktorAktualności

Eliminacje okręgowe Olimpiady Elektroników i Mechatroników "ELEKTROMECHATRON"

Elektromechatron to obiegowa nazwa nowej Olimpiady Elektroników i Mechatroników, dedykowanej zawodom elektronik i mechatronik, organizowanej przez SEP we współpracy z wyższymi uczelniami technicznymi.

Zawody okręgowe I edycji tejże olimpiady rozegrane zostały 7 marca 2023 r. na terenie naszej szkoły. Wzięło w nich udział 10 uczniów: 6 naszych reprezentantów rywalizowało w grupie elektronicznej, a 4 ich kolegów z ZSM w Białymstoku w grupie mechatronicznej. Współorganizatorem zawodów okręgowych była lokalna organizacja stowarzyszenia SEP.

Zawody finałowe przewidziane są na 24 kwietnia, a ich gospodarzem ma być Uniwersytet Morski w Gdyni. Przyjemnie byłoby tego dnia pospacerować po gdyńskiej plaży, czego uczniom naszym serdecznie życzymy.