Elektryk szpikuje z Jagą

RedaktorAktualności

Uczniowie z piłkarzami i Maskotką Jagi na scenie

Uczniowie Elektryka 16.01.2023 r. mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z przedstawicielami Jagiellonii Białystok w naszej szkole. Żółto-Czerwonych reprezentowali: pan Rafał Grzyb – II trener (i jednocześnie jubilat, który w prezencie otrzymał tort) oraz pan Martin Pospisil – pomocnik. Goście opowiedzieli młodzieży o swoim klubie sportowym oraz o współpracy z Fundacją Naszpikowani, której są ambasadorami.

Fundacja pomaga osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi krwi, a także dzieciom z zaburzeniami rozwoju (autystycznym i z zespołem Aspergera). Pod swoją opieką ma około 200 podopiecznych. Prowadzi też ośrodek Mój kolorowy AUTtentYZM. O historii powstania fundacji oraz aktualnej działalności opowiedział licznie zgromadzonej w auli szkolnej młodzieży pan Rafał Dubiejko – jej prezes.

Uczestnicy spotkania mogli wspomóc fundację poprzez nabycie kalendarza na 2023 rok, zawierającego zdjęcia piłkarzy Jagiellonii wraz z podopiecznymi fundacji. Kalendarze rozprowadzał pan Łukasz Kononiuk – pracownik fundacji. Podczas spotkania obecny był również wydawca kalendarza i jednocześnie ambasador fundacji – pan Łukasz Mazur.

Młodzież chętnie zadawała pytania gościom (m.in. o białostocki klub sportowy – zmiany w składzie osobowym, relacje interpersonalne, plany na przyszłość, zgrupowanie w Turcji), prosiła o autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. Niewątpliwą atrakcją spotkania była Pszczoła – maskotka Jagiellonii.

Dziękujemy wicedyrektorowi szkoły – panu Piotrowi Mieczkowskiemu za obecność, a także nauczycielom, którzy włączyli się w organizację spotkania oraz uczniom odpowiedzialnym za nagłośnienie, obsługę laptopa (Krzysztofowi Makulewskiemu z kl. 4 fpt) i dokumentację fotograficzną (Julii Szast z kl. 4 it).

Spotkanie zorganizowali opiekunowie Funclubu Jagiellonii Elektryk – Anna Rutkowska i Wiesław Gabrel