Etap szkolny II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej

AdminAktualności

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym etapie II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej, który odbędzie 16.11.2017 o godz. 10:45 (4-ta godz. lekcyjna) w sali p19. Konkurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Celem Konkursu jest stymulowanie zainteresowania nauczycieli i uczniów tematyką normalizacyjną oraz uświadamianie jej znaczenia we współczesnym świecie.

Etap szkolny będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru w ciągu 45 minut. Osoby, które zdobędą największą ilość punktów wezmą udział w rozgrywce finałowej konkursu, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz.11:00 w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Zgodnie z regulaminem konkursu, wymagany zakres wiedzy dostępny jest na stronach internetowych:

a. Pytania i odpowiedzi związane z normalizacją – https://pkn.pl/na-skroty/faq

b. Szkolenia – http://wiedza.pkn.pl/web/szkolenia/szkolenia-bezplatne

c. Artykuły – https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-artykuly

d. Miesięcznik „Wiadomości PKN. Normalizacja” Nowe i archiwalne numery – https://wiedza.pkn.pl/web/wiedza-normalizacyjna/wiadomosci-pkn-miesiecznik

e. Wiedza normalizacyjna – http://wiedza.pkn.pl/web/wiedza-normalizacyjna/start

f. Podstawowe informacje o PKN i normalizacji – https://pkn.pl/o-pkn oraz https://pkn.pl/normalizacja

 Regulamin konkursu w załączeniu.

Uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w konkursie proszeni są o kontakt z nauczycielami: Dorotą Niedźwiedź (sala p10) oraz Grzegorzem Wróblewskim.