Finał Akcji Gwiazdka Dzieciom

RedaktorAktualności

W czwartek 17 stycznia w naszej szkole odbył się finał corocznej Akcji Gwiazdka Dzieciom. Tradycyjnie mury Elektryka odwiedziły dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Dojnowskiej, prowadzonej przez Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos, wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz wolontariuszką z Turcji. Uczniowie klas: II dT, II iT, II j, III g i IV c wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowanie atrakcji naszym małym gościom. Dzięki nim starsi podopieczni Eleosu mieli okazję ćwiczyć zasady udzielania pomocy przedmedycznej na fantomie i przy użyciu defibrylatora oraz rozwiązywać podchwytliwe zagadki w grze terenowej „30-stka”.

Młodsi uczestnicy imprezy chętnie kolorowali rakietę i fotografowali się w roli astronautów. Wielką popularnością cieszyły się przejażdżki na elektrycznych deskorolkach oraz mecz unihokeja rozgrywany między drużynami składającymi się z uczniów ZSE i chłopców ze świetlicy. W tle radosnych zabaw brzmiały dźwięki akordeonu i popularnych przebojów, o które zadbali chłopcy z Radiowęzła. Wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie odtańczyli belgijkę.

By tradycji stało się zadość, imprezę zwieńczyło spotkanie z Mikołajem i uroczyste przekazanie prezentów: gier, słodyczy i pieniędzy zebranych na terenie szkoły w okresie od listopada do grudnia. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od dzieci i ich opiekunów oraz zostaliśmy zaproszeni do świetlicy, tym razem na przygotowane przez dzieci atrakcje.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę darów, jak również tym, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali się i radośnie ugościli podopiecznych zaprzyjaźnionej placówki w murach naszej szkoły.

Dorota Socha-Kononiuk