Finał Międzyszkolnego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game

RedaktorAktualności

W dniu 10 czerwca 2021 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game. Była to trzecia edycja konkursu. Jego tematyka wpisuje się w aktualne zainteresowania uczniów z zakresu gier komputerowych, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii. Sprzyja temu szeroka dostępność darmowych silników gier komputerowych (np. Unity3D, Unreal Engine, Cry Engine), dzięki którym młodzież może stworzyć ciekawe i profesjonalne gry 2D i 3D, dedykowane nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na urządzenia mobilne.

W tym roku temat przewodni brzmiał: „COVID-19 – walczymy z wirusem mocą naszych komputerów…”.

W ramach finału pracownik naukowy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej Pan dr Tomasz Grześ zaprezentował wykład zatytułowany „Jak nas widzą komputery”.
Konkurs organizowany był pod honorowymi patronatami: Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Marcel Plona, kl. 2 gpt (Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku)
II miejsce – ex aequo Szymon Domagała (III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku) oraz Filip Białokozowicz, kl. 3 ht i Maciej Stryjewski, kl. 3 ht (Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku)
Wyróżnienie za grafikę gry – Kacper Jabłoński i Patryk Gąsowski (III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.