W dniu 27.05.2025 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyły się I Podlaskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub pod patronatem honorowym Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Patronatem medialnym wydarzenie objęła TVP Białystok.
Do rywalizacji o awans na Mistrzostwa Polski Szkół w Gnieźnie stanęło 65 zawodników, reprezentujących 10 placówek edukacyjnych. Uczestnicy dzisiejszych zmagań zostali wyłonieni drogą eliminacji w turniejach szkolnych oraz w podczas I Otwartych Białostockich Mistrzostw Szkół.
Naszą szkołę godnie reprezentowali:
- Ewa Karczewska 2 gl
- Natalia Kraśnicka 2 gl
- Karolina Jacyniewicz 2 i
- Julia Komar 3 h
- Jakub Cackowski 3 h
- Marcin Wirkowski 3 h
- Wiktor Pietruch 3 gl
- Karolina Zdrodowska 4 i
Wyniki klasyfikacji drużynowej:
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
- Zespół Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.
- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi BTO.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
- Wiktoria Pęza – VI LO Białystok.
- Julian Ostaszewski – VI LO Białystok.
- Karolina Zdrodowska – ZSE Białystok.
- Karolina Jacyniewicz – ZSE Białystok.
Awans na Mistrzostwa Polski Szkół, które odbędą się w dniach 12-13 czerwca 2025 r. w Gnieźnie z naszej szkoły uzyskali:
- Ewa Karczewska 2 gl
- Karolina Jacyniewicz 2 i
- Julia Komar 3 h
- Karolina Zdrodowska 4 i
Życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski.
Renata Ostapczuk











