I Podlaskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub

RedaktorAktualności

Uczestnicy mistrzostw - zdjęcie grupowe w sali gimnastycznej. Przed grupą stoją stoliki z krzesłami, za grupą - banery.

W dniu 27.05.2025 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyły się I Podlaskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub pod patronatem honorowym Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Patronatem medialnym wydarzenie objęła TVP Białystok.

Do rywalizacji o awans na Mistrzostwa Polski Szkół w Gnieźnie stanęło 65 zawodników, reprezentujących 10 placówek edukacyjnych. Uczestnicy dzisiejszych zmagań zostali wyłonieni drogą eliminacji w turniejach szkolnych oraz w podczas I Otwartych Białostockich Mistrzostw Szkół.

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

  • Ewa Karczewska 2 gl
  • Natalia Kraśnicka 2 gl
  • Karolina Jacyniewicz 2 i
  • Julia Komar 3 h
  • Jakub Cackowski 3 h
  • Marcin Wirkowski 3 h
  • Wiktor Pietruch 3 gl
  • Karolina Zdrodowska 4 i

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

  1. VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
  2. Zespół Szkół Elektrycznych im. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku.
  3. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi BTO.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

  1. Wiktoria Pęza – VI LO Białystok.
  2. Julian Ostaszewski – VI LO Białystok.
  3. Karolina Zdrodowska – ZSE Białystok.
  4. Karolina Jacyniewicz – ZSE Białystok.

Awans na Mistrzostwa Polski Szkół, które odbędą się w dniach 12-13 czerwca 2025 r. w Gnieźnie z naszej szkoły uzyskali:

  • Ewa Karczewska 2 gl
  • Karolina Jacyniewicz 2 i
  • Julia Komar 3 h
  • Karolina Zdrodowska 4 i

Życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski.

Renata Ostapczuk