III Szkolny Turniej Rummikub

RedaktorAktualności

Uczestnicy turnieju na scenie.

12 czerwca 2024 r. rozegrany został III Wiosenny Turniej Rummikub. Zwycięzca turnieju dołączy do drużyny reprezentującej naszą szkołą w turnieju międzyszkolnym w przyszłym roku szkolnym.

W turnieju, zorganizowanym przez p. Renatę Ostapczuk przy pomocy p. M. Szlęzak-Hrymajłło, i wsparciu  Komisji Matematyki uczestniczyło 41 osób.

W organizację zaangażowani byli również wolontariusze z klasy II hT, którzy pomogli w rejestracji uczestników, przygotowaniu auli oraz pilnowali porządku podczas rozgrywek. Nagrody ufundowała jak zwykle Rada Rodziców, ponadto ZPH Pingwin, AutoSylwek, a słodkości Komisja Matematyki, za co serdecznie dziękujemy.

Przy 11 stolikach rozegrane zostały 4 rundy. Rywalizacja toczyła się zgodnie z zasadami turniejowymi. Wszystkie wyniki były wprowadzane do ogólnopolskiego systemu, dzięki czemu impreza stała się oficjalna i umożliwiła zwycięzcy awans do dalszych rozgrywek, czyli do udziału w Mistrzostwach Polski Szkół, które odbędą się w październiku 2024 r.

Po zaciętej walce o każdy duży i mały punkt poznaliśmy zwycięzców. Ostateczne wyniki:

1 miejsce: Jakub Sawoniuk, klasa 4 hT

2 miejsce: Jakub Cackowski, klasa 2 hT

3 miejsce: Piotr Dąbrowski, klasa 2 fT

Zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej imprezy.