Informacje o zmianach w organizacji ruchu

RKAktualności

Zmiana organizacji ruchu

Od dn. 31.08.2021 od godz. 6.00  oraz w dn. 01.09.2021 zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ul. Tysiąclecia na skrzyżowaniu z ul. Bitwy Białostockiej  i na skrzyżowaniu z ul. Kombatantów w Białymstoku

Ruch pojazdów na budowie odbywa się w następujący sposób:

  1. Na odcinku od ul. Poleskiej do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia z ul.  Bitwy Białostockiej i ul. Radzymińską ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni prawej.
  2. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia z ul. Bitwy Białostockiej i ul. Radzymińską, aż do początku zakresu inwestycji czyli do skrzyżowania z ul. Wileńską ruch pojazdów będzie odbywał się jednokierunkowo po jezdni prawej.
  3. Na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z ul. Bitwy Białostockiej  zostanie zamknięty wlot w ul. Bitwy Białostockiej. Zamknięcie dla ruchu pojazdów ulicy Bitwy Białostockiej na odcinku około 75m przed skrzyżowaniem z  ul. Tysiąclecia, na wysokości wjazdu do Lidla.
  4. Na skrzyżowaniu ul. Bitwy Białostockiej  z ul. Kombatantów zostaną ustawione tablice tak, aby ruch pojazdów już wcześniej z ul. Bitwy Białostockiej został przekierowany na ul. Kombatantów.
  5. Na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z ul. Kombatantów – wlot w ul . Kombatantów zostanie udostępniony.

Nadal obowiązuje:

  1. Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia z ul. Wileńską czasowo nadal zostaje zmienione na rondo, z brakiem możliwości wjazdu na ul. Tysiąclecia od ul. Wileńskiej w stronę Centrum Miasta – obowiązuje zakaz wjazdu na tym odcinku, aż do skrzyżowania z ul. Radzymińską i ul. Bitwy Białostockiej.
  2. Zamknięcie mostu na ul. Radzymińskiej (na odcinku za Kościołem Miłosierdzia Bożego do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia). Brak możliwości wjazdu na ul. Radzymińską od strony Tysiąclecia. Zalecany dojazd do ul. Radzymińskiej od strony ul. Białostoczek  i ul. Zagumiennej.
  3. Na ul. Sokólskiej – prace odbywają się przy zamknięciu połowy jezdni. Zachowany ruch dwukierunkowy. Od strony ul. Sokólskiej możliwy tylko skręt w lewo w ul. Tysiąclecia. Zakaz ruchu na wprost w ul. Kombatantów i w prawo w ul. Tysiąclecia. Od strony skrzyżowania ul. Tysiąclecia w ul. Sokólską możliwy wjazd i wyjazd w ul. Sokólską wyznaczonymi pasami ruchu.

UWAGA
W dniach 31.08-01.09.2021 będą wykonywane prace polegające na wykonywaniu warstwy ścieralnej  na ul. Al. Tysiąclecia P.P i  w związku z tym dojazd do firm i instytucji  (po lewej stronie projektowej – czyli od strony Apartamentów, Galerii M) będzie utrudniony.