Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca

AdminAktualności

W środę 29 listopada w auli Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie literackie pod tytułem: ,,Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”. Zostało ono przygotowane w związku z obchodami Roku Josepha Conrada. Młodzież czytała fragmenty wybrane z największych dzieł pisarza, dotyczące życia na morzu, moralności oraz poszukiwania sensu ludzkiej egzystencji. Utwory Conrada uznawane są za klasykę literatury światowej XX wieku.

W przedstawieniu wystąpili:

Jakub Sztejman I F
Konrad Jankowski I F
Szymon Krawel I F
Krystian Borys I F
Paweł Rudź I F
Szymon Łupiński I F
Mateusz Horczak I F
Laura Siegień I I
Sylwia Bruździak II I

Nastrojową oprawę  muzyczną do przytaczanych cytatów  oraz marynistyczne elementy scenografii przygotował pan Kondrat Konrad. Piosenki żeglarskie wprowadzające w klimat życia żeglarskiego wykonał Krzysztof Halicki (IV G). Towarzyszył mu grający również na gitarze – Kamil Kalich-Kaliszewski (III ACZ). Prezentację multimedialną zrealizował Wojciech Andrzejak (I G) i Jakub Lubecki (I F). Autorem zdjęć widoków morskich zamieszczonych w prezentacji był Maciej Popielski (I F). Scenariusz uroczystości i jego realizacja to wynik pracy pani Doroty Gierałtowskiej i Urszuli Godlewskiej.

Szczególne podziękowania organizatorzy spotkania kierują do Ks. Jana Maliszewskiego za wypożyczenie oryginalnego munduru oraz Ks. Stanisława Bolesty za pomoc w jego dostarczeniu.