III spotkanie Rady Młodzieżowej przy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

RedaktorAktualności

Uczniowie ZSE z Danielem Kasprowiczem

III spotkanie Rady Młodzieżowej przy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się 28.11.2018 r. Uczestniczyła w nim również młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunem. Podczas spotkania wybrany został Prezes Rady Młodzieżowej, którym został uczeń ZSE w Białymstoku Gracjan Ulianowski z kl. III fT oraz Wiceprezes Rady Młodzieżowej, którym został Marcin Gerasimiuk z kl. III fT. Gratulujemy!!!

Gościem, zaproszonym przez Książnicę Podlaską, był tym razem Daniel Kasprowicz – bardzo młody świecki misjonarz, pracujący na Madagaskarze. W niezwykle barwny i interesujący sposób opowiedział zebranym o warunkach życia na wyspie, problemach mieszkańców i ich marzeniach. Odpowiadał na pytania młodzieży, żywo zainteresowanych podjętym tematem. Przywiózł ze sobą dwie książki swojego autorstwa, które można było nabyć, otrzymując autograf: „Kilsymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” oraz „Hazo Mena. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”.

Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia wszystkich uczestników i słodki poczęstunek.

Dziękujemy pracownikom Książnicy Podlaskiej za udostępnione zdjęcia.