Jasełka 2022

AdministratorAktualności

Jasełka 2022

Dnia 22 grudnia 2022 roku spotkaliśmy się w auli, by wspólnie kolędować, obejrzeć przygotowane przedstawienie i złożyć sobie życzenia.

Mogliśmy przypomnieć sobie, że narodziny Boga dokonują się w nas, jeśli otwieramy przed Nim nasze serca. Przybliżyli nam to bohaterowie jasełek, którzy mimo różnych spraw dnia codziennego zapragnęli iść na pasterkę, by tam powitać Nowonarodzonego. Tam bowiem Bóg napełnia nasze serca radością i pokojem.

Wspólne kolędowanie rozpoczęła szkolna orkiestra dęta pod batutą Pana Leszka Szymczukiewicza oraz schola prowadzona przez Panią Dorotę Jurguć.

Po spotkaniu w auli pracownicy szkoły, nauczyciele wraz z zaproszonymi uczniami udali się do pokoju nauczycielskiego, gdzie wysłuchali Słowa Bożego, łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i mogli skosztować poczęstunku. Na zakończenie wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki przy gitarowym akompaniamencie Pana wicedyrektora Piotra Mieczkowskiego.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie: Bartłomiejowi, Wiktorowi i Natalce, którzy odegrali rolę rodziny, Jakubowi – biznesmenowi, Czarkowi i Igorowi – kolegom głównego bohatera, Szymonowi i Sewerynowi – pasterzom oraz Hani i Szymonowi, grającym Maryję i Józefa.

O scenariusz przedstawienia zatroszczył się ks. Sławomir. Harcerze wraz z Panem Bogumiłem Dziedziulem zadbali o to, by było z nami światło z Betlejem. W roli konferansjerów wystąpili Bartłomiej Bruszewski i Agnieszka Chłus. Za wykonawstwo artystyczne, organizację i reżyserię wydarzenia odpowiadała Pani Joanna Oliwa.