Konferencja Microsoft EduDays 2019

AdminAktualności

16 maja w Warszawie odbyła się konferencja „Microsoft EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości”. W trakcie wydarzenia poruszano temat narzędzi wspomagających pracę szkoły oraz przyszłości edukacji. Podczas sesji plenarnej występował m.in. Artur Partyka, dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż. Mówił on o konieczności wyznaczaniu celów oraz konsekwentnego dążenia do ich realizacji, o samoocenie i dużej roli nauczyciela (trenera) na początkowym etapie wyboru ścieżki kariery.

Innym wystąpieniem w sesji plenarnej była prezentacja Olgi Svyrydenko, Teacher Engagement Manager Microsoft Central & Eastern Europe. Olga Svyrydenko poruszyła temat odpowiedniego wykorzystania nowoczesnych narzędzi w edukacji, dostrzegania indywidualności ucznia i pobudzania jego kreatywności. Jednym z haseł przewodnich prezentacji było: „Edukacja powinna przygotować uczniów do zawodów, które jeszcze nie istnieją, do wykorzystywania technologii, które nie zostały jeszcze wynalezione i do rozwiązywania problemów, których jeszcze nie znamy”.

Po sesji plenarnej odbyły się panele na temat projektów edukacyjnych w szkole, wykorzystania sztucznej inteligencji czy chmury obliczeniowej. Konferencja była również okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń dotyczących edukacji oraz używania narzędzi Microsoft.