Licealiada województwa podlaskiego w pływaniu chłopców – Suwałki 24.03.2022 rok – finał

RedaktorAktualności

Drużyna ZSE z pucharem i medalami przed odjazdem do domu

24 marca 2022 roku w Suwałkach rozegrany został finał Licealiady województwa podlaskiego w pływaniu. Olbrzymi sukces odniosła drużyna pływaków z naszej szkoły. Podopieczni Tomasza Łacińskiego w składzie: Michał Grochowski 4G, Gustaw Filipowicz 4C, Sebastian Stepaniuk 4B, Paweł Ledachowicz 3CP, Seweryn Glinko 3AB, Jakub Doroszko 3C, Mateusz Michalczuk 2K, Daniel Mrozowicz 2I, Jakub Hlebowicz 2H, Paweł Kochański 1K i Grzegorz Nogajczyk 1E sprawili wielką niespodziankę, pokonując wiele szkół z województwa podlaskiego, również sportowych o profilu pływackim.

Zawody rozegrane były na długości 50 m w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbiet i motylek oraz sztafeta w stylu dowolnym 6 x 50 m. Nasi uczniowie przed zawodami odbyli tylko kilka godzinnych treningów pod okiem Tomasza Łacińskiego, co i tak pozwoliło na zajęcie III miejsca w sztafecie oraz II miejsca w najważniejszej klasyfikacji drużynowej. Ulegli tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego w pływaniu z Białegostoku.