Medale „Diligentiae – za pilność”

AdminAktualności

 W dniu 3 września w SP Nr 52 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/19. W trakcie uroczystości Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyróżnił najlepszych białostockich uczniów oraz ich mistrzów – nauczycieli szczególnie wspierających młodzież na drodze rozwoju. Medale „Diligentiae – za pilność” z rąk Prezydenta otrzymali m.in.

Mateusz Orłowski – uczeń klasy IVH TE
oraz
Pani Profesor Małgorzata Olędzka – nauczyciel fizyki.

„Medal, który dziś otrzymują najlepsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Mam nadzieję, że codzienną pracą i postawą w szkole będziecie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce. To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla uczniów, są dla nich szczególnym autorytetem.” – powiedział podczas uroczystej inauguracji Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność”, w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu, przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy!