Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

AdminAktualności

We czwartek 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji młodzież ucząca się w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego przygotowała spotkanie poetyckie pt. „Dbajmy o język ojczysty”. Uroczystość miała na celu uwrażliwienie osób młodych na piękno języka polskiego. Uczniowie czytali teksty literackie poświęcone pięknu naszej mowy ojczystej. Były to wzruszające wiersze m.in. Mieczysława Jastruna, Juliusza Słowackiego, Stanisława Wyspiańskiego, Adama Mickiewicza i Leopolda Staffa. Wspaniałą atrakcją był występ wokalny Gabrieli Szubzdy i Weroniki Zdrojewskiej.

W wyjątkowy refleksyjny nastrój wprowadziła nas muzyka wykonywana przez Radosława Bojko. Wszyscy występujący uczniowie otrzymali gromkie brawa, będące podziękowaniem za przygotowanie tej wyjątkowej lekcji poezji. Spotkanie zorganizowane zostało pod kierunkiem pani Doroty Gierałtowskiej, pani Aliny Grycuk-Gruszewskiej, pani Anny Rutkowskiej, pana Bogumiła Dziedziula oraz pana Konrada Kondrata.