Młodzież na targach książki w Białymstoku

RedaktorAktualności

Młodzież na targach książki w Białymstoku - uczniowie przed wejściem na targi

22 kwietnia 2023 r. uczniowie tworzący blog czytelniczy „Addicted to book by ZSE” uczestniczyli w X Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku. Targi trwały 3 dni – od 21 do 23 kwietnia. Na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku prezentowali się liczni wydawcy, pisarze rozdawali autografy a Podlasianie nabywali książki i gadżety związane z czytelnictwem.

Targi są świetną okazją do zakupienia nowości wydawniczych, publikacji zarówno ulubionych, jak i dopiero wchodzących na rynek autorów. Umożliwiają też indywidualne rozmowy fanów z pisarzami. Okazuje się, że mimo statystyk czytanie wciąż jest w modzie, o czym świadczyły tłumy wewnątrz i ogromne kolejki po autografy na zewnątrz budynku.

Jubileuszowym targom towarzyszył Festiwal Literacki “Na pograniczu kultur”.