Młodzież ZSE w Książnicy Podlaskiej

RedaktorAktualności

Młodzież ZSE w Książnicy Podlaskiej - uczniowie ZSE na tle uczniów z innych szkół

Kolejne spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się 23 marca 2023 r. Tym razem było wyjątkowe pod względem przygotowanego programu i liczby uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów pod opieką p. Anny Rutkowskiej.

Po zabraniu głosu przez Panią Dorotę Szubzdę – kierownika Działu Edukacji KP oraz Panią Beatę Zadykowicz – Dyrektora KP wystąpił Franek Jackowski – tegoroczny maturzysta, który opowiedział o swojej przygodzie z muzyką, tworzeniu muzyki elektronicznej oraz o pierwszej wydanej płycie. Prezentował fragmenty własnych utworów, wzorowanych m.in. na muzyce folkowej i sakralnej. Temat jego wystąpienia brzmiał: „Muzyka – moja pasja”. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali mu pytania, m.in. Klaudia Polak z kl. 4 ipt i Daniel Chrzanowski z kl. 4 fpt.

Następnie białostocki poeta Eligiusz Buczyński zachęcał młodzież do wyrażania siebie poprzez twórczość poetycką („Poezja – moja pasja”). Wspomniał o swoich początkach w tej dziedzinie i wskazówkach, jakie otrzymywał podczas spotkań z nieżyjącym już białostockim poetą, dyrektorem KP Janem Leończukiem.

Spotkanie zakończył wzruszający spektakl dotyczy zjawiska migracji wśród młodzieży pt. „Przeżyto” w reżyserii Darii Szydłowskiej, przygotowany przez młodych ludzi różnych narodowości pod opieką członków Fundacji Polza – POLska ZAchęca, pomagającej cudzoziemcom w adaptacji.

Uwieńczeniem programu była integracja uczestników i gości przy kawie i ciastkach w Galerii Parter KP.