Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Czechach

AdministratorAktualności

W dniach 27-29 września 2019 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku uczestniczyła w 24. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki „Vejvoda Zbraslav” w Czechach. Partnerem wydarzenia był Urząd Miejski w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Młodzi orkiestranci zagrali aż trzy koncerty jednego dnia. Podczas jednego z występów wykonali czeski utwór „Skoda Lasky”, który bardzo przypadł do gustu słuchaczom – część publiczności zaczęła śpiewać.

Muzykom udało się zwiedzić wiele zabytków, m.in. Katedrę Św. Wita, Wacława i Wojciecha oraz Synagogę Jubileuszową. W lepszym poznaniu miasta i kultury Czech pomogła przewodniczka. Uczestnikom wycieczki bardzo przypadł do gustu reklamowany przez nią lokalny przysmak – chlebiczki.

Orkiestra wróciła do Białegostoku pod wrażeniem piękna Pragi.